У 2014 році українці продали нерухомості на 227 млрд гривень

Незважаючи на те, що минулий рік для ринку нерухомості став найгіршим за останні 15 років, доходи, отримані населенням від продажі своєї нерухомості в 2014 році, склали 227 млрд гривень.

Про це заявив, віце-президент громадської організації Ліга єкспертів України Андрій Гусельников, передає “Новий Час”.

Він розповів, що, за даними Міністерства юстиції, кількість угод з продажу об'єктів житлової нерухомості в Україні знизилися на 33?%. При цьому, в цілому в країні первинний ринок склав не більше 10?% від обсягу угод. Хоча в столиці цей показник дещо вище - тут до 40?% всіх квартир покупці купували у забудовників, говорить експерт.

У свою чергу, президент “Київміськбуду” Ігор Кушнір сказав, що до кінця 2014 року “фортуна посміхнулася забудовникам”, і почався ажиотажний попит на житло. За його словами, ті, хто заздалегідь купив долари, відчули, що гривня падає та поспішали купити квадратні метри за нацвалюту. Кушнір пояснив, що таким чином, ціни в доларах за квадратний метр для цієї категорії клієнтів стали доступними.

“Бувало, що квартиру, купили за цінами виходячи з курсу 16 грн за дол, в той же час як на тій же вулиці в обмінниках та у “мінял” він був 20-22 грн/дол”,- повідомив президент “Київміськбуду”.

Загалом же, на думку експертів, у деяких сегментах нерухомість знизилася до 40?% в доларах. Така ж динаміка зберігалась в першому кварталі 2015 року: у валюті квартири подешевшли ще на 10-15?%, а в гривні подорожчали на 10?% відносно кінця 2014 року.